Edirne Haberleri Siyaset SonDakika Okuma Sayısı: 323

KAMYONCULAR TABAN FİYAT İSTİYOR

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan GaytancıoğluTBMM’de yaptığı aöıklamadaakaryakıt zamlarının vatandaşı canından bezdirdiğini belirterek bu durumdan en çok etkilenenlerin başında kamyoncu esnaflarının geldiğini söyledi. Akaryakıt zamanlarının AKP Genel Başkanının her..

KAMYONCULAR TABAN FİYAT İSTİYOR

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan GaytancıoğluTBMM’de yaptığı aöıklamadaakaryakıt zamlarının vatandaşı canından bezdirdiğini belirterek bu durumdan en çok etkilenenlerin başında kamyoncu esnaflarının geldiğini söyledi.

Akaryakıt zamanlarının AKP Genel Başkanının her müjde açıklanmasının ardından ışık hızıyla yapıldığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu“Mazot, benzin, otogaz demeden zamları ‘full’lüyorsunuz. Bu zamlardan en çok etkilenenlerin başında, yolların ağırlığını taşıyan kamyoncu esnafı var” dedi.

Daha önce kamyoncuların talebi olan taban ücret uygulaması için verdiği soru önergesini hatırlatan CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Sadece zamlar değil, kamyoncuların bin bir dertleri var. Ulaştırma Bakanlığına taşımacılıkta taban ücret uygulamasını sormuştum. Bakanlık taban ücret için çalışma yaptığını belirtti. Bu taban ücretin bir an önce belirlenmesini istiyoruz.

Bir yandan zorunlu yollar, bir yandan zamlar, diğer yandan mal taşıtan firmaların baskıları ve cezalar… Artık kamyoncular canlarından bezmiş durumda. Tonajlarını aşmadan yük taşımak isteyenlere yük verilmez oldu. Kara yollarındaki kontrol kantarlarının sayısı ve yeri mutlaka artırılmalı ki taşımacılık yapan esnaf, yük sahiplerinin baskısı altında kalmasın.

Bu arada, sizin yandaşlara, çalışanlara ceza yok, kural yok, denetim yok; olan, hep emekçiye, garibana oluyor.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL