Siyaset Okuma Sayısı: 273

“HADİ ORDAN” DEMENİN ZAMANI GELMEDİ Mİ?

Filistin de İsrail’in Müslümanlara yaptığı zulüm ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Filistin’de 70 yıldır İsrail zulmü devam etmektedir. İnsani normlara karşı her..

“HADİ ORDAN” DEMENİN ZAMANI GELMEDİ Mİ?

Filistin de İsrail’in Müslümanlara yaptığı zulüm ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Filistin’de 70 yıldır İsrail zulmü devam etmektedir. İnsani normlara karşı her türlü davranış hâlâ sürüyor. Ama iki milyarlık İslam âlemi dahil tüm insanlık bu zulmü seyrediyor! Artık buna ‘HADİ ORDAN’ demenin zamanı geldi de geçiyor bile” şeklinde konuştu.

 

 

“Zulüm söz ile değil, güç ile son bulur” vurgusunu yapan Av. Tekin, “ Güç ise ancak ve ancak Müslümanların devlet düzeyinde birliği ve beraberliği ile mümkün olur. Bu ise ancak Türkiye’nin önderliğinde olur. Akparti hükümetinin, terör devleti İsrail’e “Hadi ordan” demesi gerekir! Acilen İslam işbirliği teşkilatı gibi kuruluşları harekete geçirici adımlar atması lazım” dedi.

Av. Sinan Tekin açıklamasının devamında; “Ramazan ayının başından beri, pervasızca saldırılar gerçekleştiren işgalci İsrail, şimdi de Müslümanların göz bebeği ve ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya alçakça saldırıyor.

İslam dünyasının parçalanmışlığını fırsat bilerek, tüm dünyanın gözü önünde kutsallarımızı dahi hedef alan ve fütursuzca bu zulümleri işleyenler iyi bilsinler ki, eninde sonunda tüm yaptıklarının hesabı mutlaka sorulacaktır.

Hiç vakit kaybetmeksizin, Cuma gününe, Ramazan ayına, Kudüs şehrine ve Mescid-i Aksa’ya  aynı anda saldıran işgalcilere, bir an evvel hak ettikleri karşılık verilmelidir.

Söylenecek sözler artık tükenmiştir, acilen somut adımlar atılmalıdır. Tüm İslam âlemine çağrıda bulunuyoruz; Gün, ilk kıblemize, onurumuza, namusumuza ve izzetimize sahip çıkma günüdür.

Zaman, zalimlere haddini bildirme zamanıdır!” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL