Edirne Haberleri Okuma Sayısı: 406

BAKAN PEKCAN ” BİZİM GÜMRÜK KAPILARINDA BİR DAKİKA BİLE KAYBETME LÜKSÜMÜZ YOK.

16 Nisan 2021 Cuma günü Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Kapıkule Sınır Kapısında Edirne Valisi Ekrem Canalp, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Edirne..

BAKAN PEKCAN ” BİZİM GÜMRÜK KAPILARINDA BİR DAKİKA BİLE KAYBETME LÜKSÜMÜZ YOK.

16 Nisan 2021 Cuma günü Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye gelen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Kapıkule Sınır Kapısında Edirne Valisi Ekrem Canalp, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, il protokolü ve gümrük çalışanları tarafından karşılandı.

Kapıkule sınır kapısı önünde basın açıklaması yapan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Edirne’de bulunan sınır kapılarında yapılan iyileştirme çalışmaları ve bu konudaki hassasiyeti için Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum dedi.

Bakan Pekcan ” Bizim gümrük kapılarında bir dakika bile kaybetme lüksümüz yok. Bu anlayış ve prensip içerisinde bütün Bakanlık olarak gümrük kapısında çalışanlarla beraber kusursuz bir uyum içerisinde bu çalışmayı gerçekleştirmek için gayret ediyoruz.  20 eylem planını dikkate aldık ve hep beraber bu 20 eylemi gerçekleştirdik. Ben emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ayrıca sayın valimiz de yol üzerinde tır parklarının kapasitesini arttırarak onları genişletilerek de tır parklarının devreye girmesi ile bu süreci hızlandırdı. Şu anda yaklaşık 2000 araçlık tır kapasitemiz bulunmakta. Böylece hem araçların daha kontrollü bir şekilde gümrük kapılarına gelmelerini sağladık hem de nakliyecilerimizin insani koşullarda ihtiyaçlarını giderebilecek istirahat edilebilecek ortamlar yaratmış olduk. Bu vesileyle sayın valimize de gösterdiği hassas çalışmaları için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

Kapıkule sınır kapısında düzenlenen değerlendirme toplantısına katılan Bakan Pekcan, daha sonra gümrük sahasında ve kontrol noktasında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Uyuşturucu madde yakalamalarında önemli bir rolü olan Narkotik Dedektör köpeklerin bulunduğu Kapıkule Köpek Bakımevini gezen Bakan Pekcan bir süre köpekleri sevdi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL