Siyaset Okuma Sayısı: 201

ZAM YAĞMURU VATANDAŞI GÜVENCESİZ BIRAKIYOR

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada yeni yılla birlikte sosyal güvenlik primlerine yapılan zamları eleştirdi. “2021 yılı AKP’nin zam yağmuruyla geldi. BAĞ-KUR sigortalıları ile..

ZAM YAĞMURU VATANDAŞI GÜVENCESİZ BIRAKIYOR

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada yeni yılla birlikte sosyal güvenlik primlerine yapılan zamları eleştirdi.

“2021 yılı AKP’nin zam yağmuruyla geldi. BAĞ-KUR sigortalıları ile isteğe bağlı sigortalıların ve zorunlu genel sağlık sigortalılarının primleri de yüzde 21,56 oranında arttı” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu sözlerinin devamında “Herhâlde bu zamları yapanlar, ayçiçeği yağından, yumurtadan eksiğimiz olmasın diye bu kadar zam yaptılar” dedi.

İş yerlerinin kapalı, insanların işsiz olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu buna rağmen tepeden tırnağa zam yağmuru olduğunu ifade etti.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlukonuşmasını şöyle sürdürdü: “BAĞ-KUR sigortalılarının 2021’de ödeyeceği aylık prim tutarı en az 1.235 lira oldu. 942 lira olan aylık isteğe bağlı sigorta primi en az 1.145 lira oldu.

Bunlarla yetinmeyen AKP ‘İşsizin ne günahı var’ deyip aile içindeki gelirin kişi başına düşen aylık tutarının 1.192 liradan fazla olması hâlinde, aylık 108 lira genel sağlık sigortası primi ödetme kararı aldı. İnsaf demiyoruz çünkü vatandaş sizin insafınıza kaldığı için yanıyor. Biraz akıl, biraz izan…”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL