Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 171

VALİ CANALP; EDİRNE’DE ORMAN ALANLARIMIZI ARTTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

Edirne Valiliği ve Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ağaçlandırma seferberliği kapsamında Edirne’de milyonlarca fidan toprakla buluşmaya devam ediyor. Edirne Valisi Ekrem Canalp Orman Haftası nedeniyle Uzunköprü, Çalıköy’de 200 dönümlük arazide..

VALİ CANALP; EDİRNE’DE ORMAN ALANLARIMIZI ARTTIRMAYA DEVAM EDİYORUZ

Edirne Valiliği ve Orman İşletme Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ağaçlandırma seferberliği kapsamında Edirne’de milyonlarca fidan toprakla buluşmaya devam ediyor.

Edirne Valisi Ekrem Canalp Orman Haftası nedeniyle Uzunköprü, Çalıköy’de 200 dönümlük arazide yapılan 3 bin 330 adet gelir getirici tür ceviz ağaçlandırması ve Meriç İlçesinde geçen yıl yanan ormanlık alanda gerçekleştirilen törenine katılarak, fidan dikimi yaptı.

Uzunköprü; Çalıköy’de 200 dönüm arazi üzerinde yapılan gelir getirici ağaçlandırmasında 3 bin 330 adet ceviz fidanı ekilerek köy tüzel kişiliğince 110 haneye, hane başı 30 adet olmak üzere dağıtımı yapıldı.

Meriç ilçesi Küçükdoğanca mevkiinde geçen yıl çıkan yangında tahrip olan alanda yapılan fidan dikim törenine katılan Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Geçtiğimiz yıl bu alanda orman yangını çıkmıştı. Yanan bu alanın belli bir bölümündeki bazı ağaçlar kendiliğinden yeşermişti, yeşermeyen bu alanların tamamında çalışma yaparak yeniden ağaçlandırıyoruz

 

. Ülkemizde ve ilimizde orman alanlarımızı sürekli genişletiyoruz. Her yıl milyonlarca fidanı toprakla buluşturmaya devam ediyoruz. Geçen yılda 2 milyon 500 bin fidan dikimi gerçekleştirdik. Yağışlarla birlikte toprakta belli bir doygunluğa ulaştı ve şuan ekilen fidanlarımızın büyük ölçüde tutacağını değerlendiriyoruz. Bir tarafından da yeni orman alanları oluşturmaya devam edeceğiz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Edirne’de hayata geçirilen ağaçlandırma seferberliği kapsamında geçen yıl Geçen yıl yaklaşık 12 bin dekar alana 2 milyon 651 bin ağa dikilirken 2021 yılında 10 bin 500 dekar araziye 2 milyon 500 bin fidanın toprakla buluşturulması planlanıyor.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL