Uzunköprü’de mevsim normallerinin üzerinde hissedilen sıcaklık vatandaşları bunalttı. İşleri nedeniyle Dışarı çıkanlar gölgelik alanlara sığınmaya çalışırken, beyaz saray giriş üzerinde bulunan termometre öğlen saatlerinde 41 dereceyi gösterdi. Gazetemiz muhabiri 30..
Uzunköprü’de mevsim normallerinin üzerinde hissedilen sıcaklık vatandaşları bunalttı. İşleri nedeniyle Dışarı çıkanlar gölgelik alanlara sığınmaya çalışırken, beyaz saray giriş üzerinde bulunan termometre öğlen saatlerinde 41 dereceyi gösterdi.
Gazetemiz muhabiri 30 haziran 2021 Çarşamba günü Atatürk ve Kavak Mahallesinde vatandaşlarla konuştu. Vatandaşlar Uzunköprü yanıyor. 2013 yılında gölgede 45 dereceyi görmüştük. Bugünde 41-45 derece sıcaklık olduğunu termometre gösteriyor.
Haziran ayı içinde yağmurlu ve serin geçiyordu .bir kaç gündür hava sabahtan sıcak başlıyor öğlende yakıyordu bugünse kavuruyor. Bizlerde nerede gölge bulursak oturuyoruz. Bol su tüketmeye çalışıyoruz.’dediler.
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)