Edirne İl Emniyet Müdürlüğünden gazetemize yapılan yazılı açıklamada: Yivli ve yivsiz silahlara ait silah ruhsatının taklit, tahrip ya da tahrif edildiğinde tespit edilmesine imkan veren görsel ve mantıksal güvenlik özelliklerini..
Edirne İl Emniyet Müdürlüğünden gazetemize yapılan yazılı açıklamada: Yivli ve yivsiz silahlara ait silah ruhsatının taklit, tahrip ya da tahrif edildiğinde tespit edilmesine imkan veren görsel ve mantıksal güvenlik özelliklerini taşıyan tek bir kartta toplanması amaçlanmıştır.
Bu doğrultuda; Silah Ruhsat Kartlarının 17/07/2025 tarihine kadar Yeni Nesil Silah Ruhsat Kartı ile değiştirilmesi, Yivsiz Tüfek Ruhsatnamelerinin ise 01/03/2023 tarihine kadar Yeni Nesil Tüfek Kartlarıyla değiştirilmesi gerektiğinden silah ruhsat başvurularına 25/03/2021 tarihinden itibaren randevu sistemi getirilmiş olup, randevu işlemleri e-devlet sisteminde açılmıştır.
Yeni Nesil Silah Ruhsat Kartıve Yeni Nesil Tüfek Kartlarıyla ilgili iş ve işlemlerinde vatandaşlarımız e-devlet sistemi üzerinden randevu oluşturarak zaman kaybetmeden randevu gününde işlemlerini silah ruhsat birimlerinden gerçekleştirebileceklerdir.
EDİRNE İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)