Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 360

KIRAATHANELER AÇILDI, ÇAYLAR DEMLENDİ

Korona virüs tedbirleri kapsamında 130 gündür kapalı olan kıraathaneler Sağlık Bakanlığı Kovid-­19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan kurallar çerçevesinde  30 Mart 2021 Salı günü  yeniden açıldı. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge..

KIRAATHANELER AÇILDI, ÇAYLAR DEMLENDİ

Korona virüs tedbirleri kapsamında 130 gündür kapalı olan kıraathaneler Sağlık Bakanlığı Kovid-­19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan kurallar çerçevesinde  30 Mart 2021 Salı günü  yeniden açıldı.

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge kapsamında 21 Kasım 2020 tarihi itibariyle 81 ilde kahvehane ve kıraathanelerin faaliyetleri yeni bir karar alınıncaya kadar durdurulmuş, normalleşme adımları kapsamında çok yüksek riskli iller haricinde diğer illerde kıraathaneler yeniden iş yerlerinde müşteri kabul etmeye başlamıştı.

 

81 il valiliğine ‘Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi’ konulu genelge gönderildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 Mart 2021 pazartesi günü  düzenlenen kabine toplantısının ardından yeni normalleşme adımları açıkladı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine ‘Tedbirlerin Gözden Geçirilmesi’ konulu genelge gönderildi. Kıraathanelerin müşteri kabul etmeye başlayabilecekleri belirtilen genelgede, Sağlık Bakanlığı Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan kurallara uyulması gerektiği de belirtildi.

“Ekmeğimize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Uzunköprü’de  130 gün aranın ardından işletmelerini açıp müşterilerine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan kıraathane sahibleri Kamil Gülçin ve Gürcan Altay  Gazetemiz genel Yayın yönetmeni Selim Bekar’a Yaptığı açıklamalarda:  açılma kararını duyunca koşa koşa işyerlerine  geldiklerini  söyledi. Gülçin “Hepimiz ekmeğimize kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çok zor süreçten geçtik. Müşterilerimiz de bizleri özlemişler. Kıraathanemizi açınca hemen geldiler. Bir bardak çay içmenin ne kadar önemli olduğunu hatırlattılar. İnşallah bir daha böyle bir süreç yaşamayız” açıklamalarında bulundular.

“Çay içmeyi özledik, nefes alamadık”

Kıraathaneye gelen müşteriler de, kıraathanelerin kapalı olunca adeta nefes alamadıklarını ve arkadaşlarıyla birlikte çay içmeyi özlediklerini söylediler.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL