Edirne Haberleri Okuma Sayısı: 200

GEÇMİŞ:“BÖLGEDE FAALİYET GÖSTEREN MUÇEV’İN SÖZLEŞMELERİ İPTAL OLACAK”

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş yaptığı açıklamada; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Edirne ziyareti, Danişmet Eğitim Kampı’nın tahsisi ve Saros Körfezi’ndeki 9 alanın MUÇEV’den alınarak, Edirne Çevre..

GEÇMİŞ:“BÖLGEDE FAALİYET GÖSTEREN MUÇEV’İN SÖZLEŞMELERİ İPTAL OLACAK”

Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş yaptığı açıklamada; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Edirne ziyareti, Danişmet Eğitim Kampı’nın tahsisi ve Saros Körfezi’ndeki 9 alanın MUÇEV’den alınarak, Edirne Çevre Vakfı’na tahsis edilmesi hakkında değerlendirmede bulundu.

“ALANDA GEREKLİ TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI YAPACAĞIZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Edirne ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulunan Geçmiş, “Bakanımızın Edirne ziyaretini gerçekleştirdiği süreçte, sayın Valimiz bölgenin taleplerini ve isteklerini kendisine iletti. Benim sürekli olarak, Danişment Eğitim Tesisleri’nin mahvolduğunu ve kamu yatırımının yok olmasının üzücü olduğunu gündeme getiriyorum. Valimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanı’na Danişment Eğitim Kampı’nın atıl durumda olduğunu ve çürümeye yüz tuttuğunu anlatmış. Sahillerin bölge için çok değerli olduğunu ve bakir alanların turizme kazandırılması gerektiği dile getirilmiş. Bakanımızda, Danişment Eğitim Tesisleri’nin Edirne İl Özel İdaresi’ne tahsis edilecek. 2 yıl ön tahsisli olacak ve daha sonra sürekli tahsisi yapılacak. Bu konuda, bakanlıktan ilgili genelge elimize ulaştı. Bize tahsis işlemi gerçekleştirildikten sonra atıl durumda olan binaları yıkacağız. Alanda gerekli temizlik çalışmalarını yapacağız. İyi durumda olan mevcutları koruyacağız. Gerekli proje çalışmalarına başlayacağız. Konuyla ilgili detayları ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“BU TAHSİSLE BİRLİKTE, BÖLGEDE FAALİYET GÖSTEREN MUÇEV’İN SÖZLEŞMELERİ İPTAL OLMUŞ OLACAK”

Saros Körfezi, Edirne ve Keşan’da yaşayan vatandaşların, sahil alanlarında beklediği ve talep ettiği yaşam alanlarına kavuşacaklarını belirten Mehmet Geçmiş sözlerini şöyle sonlandırdı:“Saros Körfezi’nde bulunan irili ufaklı 9 alan, MUÇEV’den alınarak, Edirne Çevre Vakfı’na tahsis edildi. Bu tahsisle birlikte, bölgede faaliyet gösteren MUÇEV’in sözleşmeleri iptal olacak. MUÇEV’in Saros Körfezi’yle herhangi bir ilgisi kalmayacak. Tümü Edirne Çevre Vakfı tarafından yönlendirilecek ve turizme açılacak. Saros Körfezi yeniden bölgeye kalmış olacak. Bizim taleplerimiz ve serzenişlerimiz bu yöndeydi. Bu alanlar, kamu kurumu olan Edirne Çevre Vakfı tarafından çalıştırılacak. Burada, kâr amaçlı değil; hizmet amacı güdülecek. İleriye yönelik çok güzel projeler var ve onlarında hayata geçeceğine inanıyorum. Saros Körfezi, Edirne ve Keşan’da yaşayan vatandaşlarımız, sahil alanlarında beklediği ve talep ettiği yaşam alanlarına kavuşacaktır. Sahillerde hizmetler, Edirne Çevre Vakfı aracılığıyla verilecek. Vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret alınmayacak. Sadece şezlong konuluyorsa, onunla ilgili hizmet bedeli alınacak. Orada istihdam edilecek vatandaşların en azından maaşını çıkarabilme adına bu uygulama yapılabilir. Ayrıca, nisan ayının başında, sayın Valimizin talimatıyla temizlik, bakım ve onarım çalışmaları yapılacak.”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL