Doğa Edirne Haberleri Siyaset Tarım Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 366

DESTEKLEME ÖDEMELERİ HALA YAPILMADI

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu hububat, dane mısır ve sertifikalı tohum destekleri yirmi gün geçmesine rağmen hâlen ödenmediğini belirterek verilen sözün tutulmasını ve desteklerin ödenmesini istedi. TBMM’de destekleme..

DESTEKLEME ÖDEMELERİ HALA YAPILMADI

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu hububat, dane mısır ve sertifikalı tohum destekleri yirmi gün geçmesine rağmen hâlen ödenmediğini belirterek verilen sözün tutulmasını ve desteklerin ödenmesini istedi.

TBMM’de destekleme ödemlerine ilişkin açıklama yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Tarım Bakanına sesleniyorum: Siz ‘devlet ciddiyeti’ denilen kavramı unutturdunuz. Tarım Bakanı çiftçilere 11 Haziranda yani yaklaşık yirmi gün önce mesaj atıyor ve ‘18 Haziranda yağlı tohumlu bitki, hububat ve dane mısır destekleri ile sertifikalı tohum desteklerini ödeyeceğiz.’ diyor. Sonra ne mi oluyor? Yağlı tohum destekleri ödeniyor ancak hububat, dane mısır ve sertifikalı tohum destekleri yirmi gün geçmesine rağmen hâlen ödenmiyor.” dedi.

“Bu nasıl devlet ciddiyeti?” diye soran CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Pandeminin başından beri birçok ülke çiftçisine ek destekler yaptı, tarıma ve çiftçiye daha çok önem verdi. Siz de beşli çeteye yani yandaş müteahhitlerinize destek verdiniz. Her geçen gün üreticiden uzaklaşıyorsunuz.

Üretici gübreyi yüzde 100 zamla almış, yemi yüzde 90 zamla almış; sizin umurunuzda değil. Kaldı ki ödeyeceğiniz destekler bir yıl öncesinin destekleri. Çiftçiyi sürekli mağdur ediyorsunuz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL