Ekonomi Siyaset SonDakika Okuma Sayısı: 389

ÇİFTÇİYE HACİZ YANDAŞA BALLI BÖREK

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu çiftçiye gitmesi gereken kaynakların yanaşa peşkeş çekildiğini söyledi. Ziraat Bankasının verdiği kredilerin yandaşlar tarafından geri ödenmediği iddiaları üzerine TBMM’de söz alan Doç. Dr…

ÇİFTÇİYE HACİZ YANDAŞA BALLI BÖREK

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu çiftçiye gitmesi gereken kaynakların yanaşa peşkeş çekildiğini söyledi.

Ziraat Bankasının verdiği kredilerin yandaşlar tarafından geri ödenmediği iddiaları üzerine TBMM’de söz alan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Biz buradan çiftçinin borcunun faizini silin, erteleyin, yapılandırın dedikçe siz susuyordunuz. Anlaşıldı ki çiftçinin hakkını başkalarına yediyormuşsunuz. Şimdi öğreniyoruz ki yandaşınız tüpçü, borcunu ödemiyormuş” dedi.

“İddiaların aksi bir açıklamanın şu ana kadar yapılmadığını hatırlatan Doç. Dr. Gaytancıoğlu “Görüldü ki faizi bile ödenmeyen 750 milyon dolar, aşağıda çevrilen dolapların yanında çerez bile değil. Buz dağının bırakın altını, üstünü bile henüz görmedik” İfadesini kullandı.

Ziraat Bankasının adından da anlaşılacağı gibi çiftçi için kullanılması gerektiğini ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözlerini söyle sürdürdü: “Adı Ziraat Bankası olan bir banka sizin yandaşlarınızı semirtmek için kullanılamaz. Yapılması gereken, bankanın olanaklarının çiftçimiz için kullanılması ve bütün milletimizin bundan yararlanmasıdır.

Medyayı susturmak, her şeye egemen olmak için çiftçinin parasını yandaşa verdiniz ama bir işe yaramadı. Kimsenin izlemediği kanallarınız yeni iletişim araçları karşısında diz çökmüş durumda. Kaynak varsa çiftçiye, emekliye, öğrenciye, işsize verin. Moğollardan beri ülke böyle vandallık ve böyle zulüm görmedi.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL