Edirne Haberleri Siyaset SonDakika Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 395

CHP SU ARAŞTIRMALARI KOMİSYONU UZUNKÖPRÜ’DE

Uzunköprü CHP İlçe Başkanı Muammer Çetiner,gazetemize yaptığı açıklamada;Doğa Hakları ve Çevreden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ali Öztunç ile su komisyonu üyeleri 03 Haziran 2021 Perşembe tarihinde ilçemizi ziyaret edecekler. Ali..

CHP SU ARAŞTIRMALARI KOMİSYONU UZUNKÖPRÜ’DE

Uzunköprü CHP İlçe Başkanı Muammer Çetiner,gazetemize yaptığı açıklamada;Doğa Hakları ve Çevreden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Ali Öztunç ile su komisyonu üyeleri 03 Haziran 2021 Perşembe tarihinde ilçemizi ziyaret edecekler.

Ali Öztunç ile su komisyonu üyeleri 03 Haziran 2021 Perşembe günü Saat 12:30’da  Ergene ve Marma Denizi kirliliği ile ilgili açıklamalarını Uzunköprü köprü ayağında yapacaklar.

Ali Öztunç ile su komisyonu üyeleri ,13.30 İlçe başkanlığı ziyareti, 14.00 Belediye başkanlıgı ziyareti gerçekleştireceklerdir.”Dedi.

Saha İncelemeleri Yapılacak

Su Araştırmaları Komisyonunu başta kuraklık, kirlilik ve yanlış su yönetiminden kaynaklı sorunlar olmak üzere su güvenliği ve stresine dair bilgi toplamak, araştırma yapmak tedbirler geliştirmek ve önerilerde bulunmak amacıyla kurduklarını aktaran Genel Başkan Yardımcısı Ali ÖZTUNÇ “Ülkemizdeki 25 havza içerisinden seçeceğimiz belirli havzalarda saha incelemeleri ve arama toplantıları yaparak, yurttaşlar ve sivil toplum örgütleri ile bir araya gelmeyi, sorunu kaynağında araştırmayı planlıyoruz” dedi.

Su Kanunu Çalışmalarına Temel Olacak

Halen bir Su Kanununun olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayan ÖZTUNÇ, “Komisyon çalışmalarımız kapsamında, bilim insanları ve meslek odalarıyla da iletişim halinde olacağız. Sorun tespit ve çözümü kadar, emsal olarak kabul edip kalıcı çözüm oluşturacak yasal altyapıları inşa etmek de önemli. Su Kanunu çalışmalarına temel olacak bir çalışma yürütmek istiyoruz” dedi.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ SU ARAŞTIRMALARI KOMİSYONU ÜYELERİ

  1. Ali Öztunç – Genel Başkan Yardımcısı – Kahramanmaraş Milletvekili
  2. Müzeyyen Şevkin – Adana Milletvekili
  3. Kamil Oktay Sındır – İzmir Milletvekili
  4. Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu – Manisa Milletvekili
  5. Aysun Bankoğlu – Bartın Milletvekili

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL