Edirne Haberleri Ekonomi Siyaset SonDakika Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 386

ZAMLARI ERDOĞAN AÇIKLASIN VEKİLLERİ ALKIŞLASIN

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Elektrik ve doğalgaza yapılan son zamlarla AKP ve Erdoğan şahsım hükümetinin zamdan başka vatandaşa verecek bir şeyinin olmadığı ispatlanmıştır. Yapılan..

ZAMLARI ERDOĞAN AÇIKLASIN VEKİLLERİ ALKIŞLASIN

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Elektrik ve doğalgaza yapılan son zamlarla AKP ve Erdoğan şahsım hükümetinin zamdan başka vatandaşa verecek bir şeyinin olmadığı ispatlanmıştır.

Yapılan zamların ‘ekonomimiz uçuyor, dünya bizi kıskanıyor’ yalanlarının boyasını döküp gerçeklerin çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir.

AKP zam şampiyonluğunu sürdürüyor. Her gün yeni bir zam haberi alıyoruz. Elektriğe, doğalgaza aylık zamlar zaten yapılıyordu. Daha düşük oranda yapılan bu zamlar yetmemiş olacak ki elektriğe yüzde 15, doğalgaza yüzde 12 daha zam yapıldı. Vatandaş canından bezmiş durumda. Her sabah güneş doğmadan yeni zamlar geliyor.

Mazota zam, benzine zam, LPG’ye zam: yetmedi elektriğe zam, doğalgaza zam. Yeter artık beşli çeteyi vermek için milleti soymayı bırakın. Son zamla beraber elektriğe bu yıl 2. kez zam yapılmış oldu. Ocak ayında elektriğe yüzde 6 zam gelmişti. Doğalgaza ise 2021’de her ay zam geldi. Yani son zam yılın 7. zammı oldu. Önceki 6 zammın tamamı yüzde 1 oranındaydı. Son zamla beraber elektrik fiyatı son 3.5 yılda yüzde 122 yükselmiş oldu.

Bu zamanlara ne yoksullaşmış vatandaş dayanabilir ne sanayici. Artık AKP ülkeyi yönetmiyor, ‘gitmeden önce daha neler alabilirimin’ hesabını yapıyor.

AKP Genel Başkanı zamları da müjde olarak grup toplantısında açıklasa AKP milletvekilleri alkışlardı. Maden her şeyin sorumlusu benim diyor o zaman AKP Genel Başkanı çok sevdiği yandaş kanalların ekranına çıkacak ve bu zamanları da müjde diye duyuracak.

Vatandaşı canından bezdiren, yoksullaştıran, yolsuzlukları arşa ulaşmış AKP son anına kadar çırpınsa da ilk seçimde tarihin sayfalarına gömülecektir. Bu zamlara ‘insaf, biraz insaf ve izan’ diyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL