Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 264

YILIN ÖNDER KADINI ÖZLEM BECAN

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin her yıl düzenlediği “Önder Kadınlar Ödülleri” kapsamında, Yöresine Değer Katan Önder Kadın ödülüne Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan layık görüldü.   Kuruluşu 1949 yılında gerçekleşen, kadının..

YILIN ÖNDER KADINI ÖZLEM BECAN

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin her yıl düzenlediği “Önder Kadınlar Ödülleri” kapsamında, Yöresine Değer Katan Önder Kadın ödülüne Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan layık görüldü.

 

Kuruluşu 1949 yılında gerçekleşen, kadının karar mekanizmalarında yer alması ve ömür boyu eğitim konusunda çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, geleneksel olarak her yıl belirlenen “Önder Kadın Ödülleri” kapsamında 2020 yılı “Yöresine Değer Katan Önder Kadın” ödülünü, Uzunköprü’nün kadına ve çocuklara duyarlı bir ilçe olmasına öncelik göstermesi gerekçesiyle Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan’a verdi.

 

Pandemi tedbirleri sebebiyle TÜKD Şube Başkanı Saniye Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanı Özlem Becan’ı makamında ziyaret ederek “2020 Yerel Önder Kadın” ödülünü takdim ettiler.

 

Kadına yönelik her türlü ayrımcılığa karşı, kadınların iş hayatı ve sosyal hayatta aktif rol alması için hayata geçirdiği projeler ile dikkat çeken, Trakya Bölgesi’ndeki tek kadın belediye başkanı olarak görevini yürüten Özlem Becan, bu anlamlı ödüle layık görülmekten onur duyduğunu dile getirdi.

 

Konuşmasında kadın dayanışmasının öneminin altını çizen Becan, “Kadınlar güçlenirse, toplum güçlenir. Bu sebeple her birimiz, kız çocuklarımızın eğitimin her kademesinde yer almasının sağlanması, kadınlarımızın hayatın her alanında sosyal katılımının artırılması ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması konusunda büyük sorumluluk taşıyoruz. Bu bilinç ve farkındalık ile her zaman kadın dayanışmasını büyütmeye ve haklı mücadelemizi sürdürmeye yönelik adımlar atmaya devam edeceğim.” ifadelerini kullanarak ödülünü aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL