TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Kültür-Sanat Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 62

ULUSLARARASI TARİHİ UZUNKÖPRÜ FESTİVALİMİZ BÜYÜK BİR COŞKUYLA BAŞLADI.

Her yaştan binlerce Uzunköprülü ile birlikte gerçekleştirilen kortej yürüyüşü, şehrimizin tarihinin en mutlu günlerinden birini ortaya çıkardı.   Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivali açılı konuşmasında şunları..

ULUSLARARASI TARİHİ UZUNKÖPRÜ FESTİVALİMİZ BÜYÜK BİR COŞKUYLA BAŞLADI.

Her yaştan binlerce Uzunköprülü ile birlikte gerçekleştirilen kortej yürüyüşü, şehrimizin tarihinin en mutlu günlerinden birini ortaya çıkardı.

 

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivali açılı konuşmasında şunları paylaştı.

 

Değerli katılımcılar, değerli konuklar günümüzde belediyecilik kavramının, belediye hizmetleri kavramının. anlamı çok gelişmiş durumdadır. Kapsayıcılığı çok yüksek kavramlardır. Kanımca artık belediyeciliğin yeni tanımı herkesin derdine derman olmaktır. Bizler hizmet ettiğimiz şehirler için. Fiziki somut projeler üretirken aynı zamanda şehirlerimizin tarihi, kültürel ve ekonomik değerlerine sahip çıkmak zorundayız. Düzenlediğimiz festivaller ile aslında bunu hedefliyoruz.. Uzunköprümüzün tarihi eserlerini, kültürel mirasını, ilçemize ekonomik değer sağlayan, katma değer yaratan ürünlerini tanıtmak istiyoruz. Uzunköprü pirincini, köftesini, peynirini, helva. tüm Türkiye’ye duyurmak istiyoruz. Hepinizin bildiği gibi korona sürecinde festivallerimize ara vermek zorunda kaldık. Bu süreci iyi değerlendirmek adına festivalimizin adını da. Yerini de değiştirdik. Altı asırdır dimdik ayakta duran, dünyanın en uzun taş köprüsüne sahip bir ilçe olarak elbette ki festivalimizin adını, tarihi Uzunköprü Festivali koyduk.. Şu an içinde bulunduğumuz alanda tarihi taş köprümüzün yanında birçok festival ve fuara ev sahipliği yapacak kapasitede olan, adını tarihi taş köprümüzün yanında bulunan Türkiye’de ilk ve tek. Özelliğini taşıyan, hürriyet anıtımızdan alan, Hürriyet Meydanımızda olmaya devam edecek bundan sonraki festivallerimiz. Değerli konuklar, Osmanlı’nın Rumeli’de kurduğu ilk Türk şehri olan bu topraklar, hürriyeti,. Özgürlüğü ve kardeşliği daha yüz on dört yıl önce anıtlaştırmış, içselleştirmiş ve özümsemiş. Işgallere, göçlere, zaferlere ve kurtuluşa tanıklık etmiştir.. geçmişten gelen tüm gücüyle bugün cumhuriyetin sarsılmaz kalesi, Atatürk devrimlerinin sadık bekçisi, ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda ilerleyen, varlığı da yokluğu da. vatan bırakıp vatan bulmuş bu kadim şehrin aydınlık insanlarına yakışır bir festival hazırladığımızı düşünüyorum. Son olarak bu festivalin en iyi şekilde hazırlanması için gece gündüz demeden. belediye personelimize, yol arkadaşlarımıza, mesai arkadaşlarımıza, yoldaşlarımıza teşekkür ediyorum. Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivalimizin kazasız, belasız, güzel bir şekilde geçmesini. Ediyorum. Bugün bizleri yalnız bırakmadığınız ve varlığınızla bizleri onurlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum. Festivalimiz hayırlı uğurlu olsun efendim

 

 

Bu özel günde yanımızda olan sayın Valimize, sayın Kaymakamımıza, değerli Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza, siyasi partilerimizin kıymetli temsilcilerine ve kalbi Uzunköprü aşkı ile atan herkese çok teşekkür ediyoruz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL