Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 320

NİHAYET KÖPRÜ ONARIMI BAŞLIYOR!

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, UNESCO Somut Varlıklar Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan, bulunduğu ilçeyle aynı adı taşıyan tarihi Uzunköprü’nün restorasyonu için ihale sürecinin tamamlandığını belirterek, bakım ve onarım çalışmalarına..

NİHAYET KÖPRÜ ONARIMI BAŞLIYOR!

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, UNESCO Somut Varlıklar Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan, bulunduğu ilçeyle aynı adı taşıyan tarihi Uzunköprü’nün restorasyonu için ihale sürecinin tamamlandığını belirterek, bakım ve onarım çalışmalarına kısa sürede başlanacağını söyledi.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, yaptığı yazılı açıklamada, Sultan 2’nci Murad’ın emriyle 1444 yılında yaptırılan, dünyanın en uzun tarihi taş köprüsü olan ve UNESCO Somut Varlıklar Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Uzunköprü’nün restorasyonu için ihale aşamasının tamamlandığını belirterek, önümüzdeki günlerde tadilat işlemlerinin başlayacağını bildirdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptıkları görüşmeler sonucunda Uzunköprü’nün onarım ihalesinin sözünü aldıklarını kaydeden İba, “Söz verdiğimiz gibi ihale sürecinin de tamamlanmasıyla Uzunköprü’müzün onarımını en kısa sürede bitirerek, güzel bir görünüme kavuşturacağız. İlk aşama olarak taş köprünün giriş kısmına şantiye kurulacak. Tarihi taş köprümüzü en kısa sürede hak ettiği değerine kavuşturacağız. Ne zaman Edirne ile ilgili bir proje için Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza gitsek müjdeli haberlerle döndük. Bizleri hiçbir zaman boş çevirmediler. Trakya’mız ve Edirne’mizin daha iyi noktalara gelmesi ve hak ettiği hizmetleri alması adına proje ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Göreve geldiğimiz günden bugüne bizlere her daim destek veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’a ve Uzunköprü’müzün onarılması konusunda sürecin her aşamasını takip edip, hızlandıran ve bizleri bilgilendiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na Edirne’mizdeki vatandaşlarımız adına canı gönülden teşekkür ediyorum. Edirne’mize hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL