Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 362

KIZILAY’DAN 10 KEZ KAN BAĞIŞI YAPANLARA BRONZ MADALYA

Türk Kızılayı, Edirne’nin Uzunköprü  ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyalarında 10 kez bağış yapan 6 kişiyi bronz madalya ile ödüllendirdi. Türk Kızılayı, Edirne’nin  Uzunköprü ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyalarında 10 kez..

KIZILAY’DAN 10 KEZ KAN BAĞIŞI YAPANLARA BRONZ MADALYA

Türk Kızılayı, Edirne’nin Uzunköprü  ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyalarında 10 kez bağış yapan 6 kişiyi bronz madalya ile ödüllendirdi.

Türk Kızılayı, Edirne’nin  Uzunköprü ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyalarında 10 kez bağış yapan 6  kişiyi bronz madalya ile ödüllendirdi.

Türk Kızılayı Uzunköprü  Şube Başkanı Zakir Buğdaycı, yaptığı açıklamada, Uzunköprü  bir yılda 1250  ünite kan bağışının yapıldığını gazetemiz genel yayın yönetmeni Selim Bekar’a açıkladı.

 

Türk Kızılayı Uzunköprü  Şube Başkanı Zakir Buğdaycı, “Kan veren vatandaşlarımızı onurlandırmak için böyle bir ödüllendirme yaptık. Türk Kızılay’ına 10 kere bağışta bulunan 6 vatandaşımız bronz madalya ile ödüllendirildi.

Bu doğrultuda arkadaşlarımız kan bağışlarına devam ettiklerinde 25 kez bağışında bulunduklarında gümüş, 35 kere kan bağışında bulunduklarında altın madalya ile ödüllendirilecek.” dedi.

Uzunköprü halkının kan bağışına karşı çok duyarlı olduğunu kaydeden Zakir buğdaycı, ‘’Edirne ‘nin ilçeleri arasında en fazla kan veren Uzunköprü’dür. Uzunköprü  geçen yıl Nisan ayından günümüze kadar 1250 Ünite kan bağışı yaptı.” ifadelerini kullandı.

BRONZ MADALYA ALANLAR

Ahmet Hamdi CEVİK,Fatih ALAN,Yıldıray ARKAT,Tahsin BALIKÇI,Mehmet Cem ERSİN,Cihan YÜKSEL

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL