Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 348

KAYA SÜREKLİ SAHADA OLACAĞIZ

Altınyazı Barajı’nda Çalışmalar Tamamlandı başkan Kaya düğmeye bastı Meriç nehri’nin suyu altınyazı barajına kavuştu Altınyazı-Karasaz Sulama Kooperatifini geçtiğimiz aylarda ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren DSİ 11.bolge Müdürü Erdinç..

KAYA SÜREKLİ SAHADA OLACAĞIZ

Altınyazı Barajı’nda Çalışmalar Tamamlandı başkan Kaya düğmeye bastı Meriç nehri’nin suyu altınyazı barajına kavuştu

Altınyazı-Karasaz Sulama Kooperatifini geçtiğimiz aylarda ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren DSİ 11.bolge Müdürü Erdinç Kuran şunları kaydetti.

Altınyazı Barajı rezervuarını Meriç Nehrinden doldurmak için kullanılan 8 km uzunluğundaki ana kanalda yaklaşık 5.200 m³ hazır beton kullanılarak yapılan onarımlar 2020 yılı sonu itibari ile tamamlandığı belirtti.

 

 

DSİ 11. Bölge Müdürlüğümüzce Altınyazı Barajı rezervuarını Meriç Nehrinden doldurmak için uzun yıllardır kullanılmayan 2 adet pompa istasyonunun yeni nesil pompaları için yapılan ihale sonrası istasyonlardaki inşaat çalışmaları tamamlandığı kaydetti. başkan Kaya, yaptığı açıklamada şunları kaydetti.yaklaşık 6 ay önce başladığımız deforme olmuş kanalların onarımı ve beton atma işleri geçtiğimiz günlerde bittiğini, ardından balabanköy ve altınyazı pompa istasyonu olmak üzere 2 binamızda yeni nesil pompalar ile elektrik panolar değişimi tamamlandığını belirtti,

KAYA SÜREKLİ SAHADA OLACAĞIZ

uzun süren çalışmaların ardından bugün bizler için çok önemli bir gün, mutluyuz bugün burada gece gündüz demeden yaptığımız çalışmaların karşılığını aldık, ve birazdan düğmeye basarak Meriç nehri’nin suyu nu altinyazı barajınla kavuşturacağız, dedi başkan Kaya başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a. akparti Edirne milletvekili Fatma Aksal’a. akparti Edirne il başkanı Belgin İba’ya. Akparti ipsala ilçe Başkanı Hakan ilkdoğmuşa. (DSİ) Devlet su işleri 11’ci bölge müdürü Erdinç Kur’an’a. DSİ İpsala 114’cü şube müdürü Turgay Çınar’a.

bütün bu çalışmalarda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum dedi, başkan kaya sözlerini şöyle tamamladı daha iyi hizmetler yapacağız sürekli sahada olacağız Bir olacağız diri olacağız birlikte olacağız, işte ozaman başaracağız diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL