Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 72

GEÇİM OLMAZSA SEÇİM OLUR.

CHP İlçe Başkanı Turgut Özgüç , , CHP 28 Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı Namık Kemal Oğuz,meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri ile birlikte Atatürk  Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Atatürk..

GEÇİM OLMAZSA SEÇİM OLUR.

CHP İlçe Başkanı Turgut Özgüç , , CHP 28 Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı Namık Kemal Oğuz,meclis üyeleri ve ilçe yöneticileri ile birlikte Atatürk  Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Atatürk Mahallesi’nde gerçekleştirilen buluşmada vatandaşların sorunlarını, taleplerini ve önerilerini dinledi.

 

Ziyaretle ilgili gazetemize açıklama yapan Başkan Özgüç:Bugün burada bizimle birlikte olanlar, hepsinin söyleyip duyuramadıkları dertleri, zorlukları, çileleri, talepleri var. Herkes diyor ki geçinemiyoruz. 10 bin lira emekli maaşına muhtaç edilen, sesi duyulmayan emekliler bugün burada. 17 bin lira asgari ücret alan, seçim senesinde yılda dört kez zam yapacağız deyip kandırılan ama bu büyük enflasyon ortamında yılda ikinci enflasyon zammı bile çok görülen, bir yıl boyunca enflasyon karşısında ezilmeye terk edilen emekçiler, asgari ücretliler, Bıçak kemiğe dayandı diyor .

“HAKKIMIZI ALMADAN DURMAYACAĞIZ”

“Bugün ülkede gelir adaletsizliği en üst noktaya çıktı. Bugün Türkiye’de en zengin yüzde 20, bütün paranın, bütün varlıkların yüzde 81’ini alıyor. Ama en yoksul yüzde 20 sadece yüzde 0,5’ini alıyor. Yani birileri yüzde 81’i alırken, bizler, sizler yüzde 1’i bile alamıyoruz. Ama işine gelince dedelerimiz Çanakkale’de koyun koyuna yatıyor. İşine gelince hepimiz aynı gemideyiz. İşine gelince birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan bugünlerde, kardeşim savaşta, askerde, emekte bu insanlar var. Ama bölüşürken bu insanlar yok. Yazıklar olsun bu düzene. Türkiye’nin en zengin yüzde 20’si, 32 bin dolar milli gelirle geçiniyor ama en yoksul yüzde 20’si 3 bin 600 dolar gelirle geçiniyor. Böyle bir ülke, böyle bir anlayış, böyle bir birliktelik olamaz. En tepedekiler ülkelerinde İspanya, İtalya’yı, hatta en üsttekiler İsveç ve Danimarka’yı yaşarken, bu insanlara Lübnan, Venezuela, Çad, Yemen’deki milli geliri layık görenlere, orada oturun, durun ve bekleyin diyenlere şunu söylüyoruz, hakkımızı almadan durmayacağız. Söke söke alacağız.”

 

 

CHP 28 Dönem Edirne Milletvekili Aday Adayı Namık Kemal Oğuz,Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin efendisi’ dediği çiftçiler çok zor durumdalar. Maliyetler iki katına kadar artmışken, ürünlerine verilen fiyatlar masrafların dahi karşılamıyor. Tarlalar ipotekli. Tarlalar teker teker satılıyor. Türkiye AKP döneminde Hollanda kadar toprağını, ekilir ve dikilir olan arazilerini kaybetmiş durumda. 500 bin çiftçi tarımı bıraktı. 500 bin çiftçi kayıp. Her dört gençten tarımla uğraşan üçünün gözü maaşlı bir işte. Toprağını ve tarlasını arkada bırakıp, gözü maaşlı işte. Türkiye’de çiftçilerin yaş ortalaması 58. Yani kendine yeten bu güzel ülke, artık karnını doyurmak için dışarıdan ithalat yapmak zorunda. İşçilerin, köylülerin hakkı verilmediği için bu sene 410 milyar lira gayri safi milli hasılanın yüzde 1’i desteklemeye ayrılması gerekirken, beşte biri teklif edildiği için bu büyük sıkıntılar yaşanıyor. Ayrıca bu çiftçiler, doymadıkları, geçinemedikleri gibi yaratılan sıkıntı ülkede büyük gıda enflasyonuna sebebiyet veriyor. Onun için, yaşamak için yaşatmalılar. Doyurmak için geçinmeliler. GEÇİM OLMAZSA SEÇİM OLUR. ’’Dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL