Edirne Haberleri Ekonomi Uzunköprü Haberleri Yaşam Okuma Sayısı: 744

EDİRNE ŞEHİR GÖNÜLLÜLERİ VAKFI VE KADIN MÜKEMMELİYETÇİLİK MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Edirne’de sivil ve resmi tüm sosyal yardım kuruluşlarının bir arada toplanacağı, kadın girişimciliği ile çevre ve afet bilinci eğitimlerinin gerçekleştirilebileceği “Şehir Gönüllüleri Vakfı ve Kadın Mükemmeliyetçilik Merkezi” düzenlenen törenle hizmete..

EDİRNE ŞEHİR GÖNÜLLÜLERİ VAKFI VE KADIN MÜKEMMELİYETÇİLİK MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

Edirne’de sivil ve resmi tüm sosyal yardım kuruluşlarının bir arada toplanacağı, kadın girişimciliği ile çevre ve afet bilinci eğitimlerinin gerçekleştirilebileceği “Şehir Gönüllüleri Vakfı ve Kadın Mükemmeliyetçilik Merkezi” düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Edirne Valiliğinin hemen yanında bulunan bir binanın satın alındıktan sonra yapılan tadilatının ardından hazır hale getirilen merkez hizmete açıldı. Edirne Valisi Ekrem Canalp açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Bugün açılışı yaptığımız vakfımız Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyor ve tüm yardıma ihtiyacı olan garip gurebanın yanında olacak şekilde hizmet verecek. Vakfımızın ihtiyaçlarını karşılayacak gelir çok özel bir yerden gelecek. 3 Nehir 1 Şehir Projesi yani Meriç Nehri bu vakfın akarı olacak. 3 Nehir 1 Şehir Projesi kapsamında kurulacak elektrik üretecek tribünler, bu projenin finansman kredisini 6 yılda ödeyecek. 6 yıl boyunca 14 tribünden 1’i vakfa, 13’ü ise proje finansmanı için dönecek. Finansman kredisinin ödenmesi sonrası tribünlerin tamamı yani 14 tribün Edirne Şehir Gönüllüleri Vakfına gelir sağlamak için elektrik üretecek, vakfın akarı olacak. Meriç Nehri, dönüştürmüş olacağı kaynağı Şehir Gönüllüleri Vakfıyla, Edirne’nin en garibine, gurabasına, fakirine, fukarasına akıtmış olacak” dedi.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal da vakfa gelir sağlayacak 3 Nehir 1 Şehir Projesi’nin hayata geçmesinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve diğer ilgililere teşekkür etti.

Açılış törenine, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in yanı sıra Hanımefendi Dr. Ayten Canalp, vali yardımcıları, kaymakamlar, Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer, siyasi parti il başkanları ile davetliler katıldı.

Konuşmaların ardından Vakıf binasının açılışı kurdele kesilerek yapıldı. Edirne Çevre Vakfı Müdürü Ali Eraslan katılımcılara binayı gezdirerek bilgi verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL