Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 268

DAHA FAZLA SAKLANAMADILAR

Hakkında ‘Kasten Öldürme’ suçundan 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunan 1 kişi ile ‘Kasten Öldürme’ suçundan aranan 2 kişi ve ‘uyuşturucu uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’..

DAHA FAZLA SAKLANAMADILAR

Hakkında ‘Kasten Öldürme’ suçundan 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunan 1 kişi ile ‘Kasten Öldürme’ suçundan aranan 2 kişi ve ‘uyuşturucu uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suç kaydı bulunan 1 kişi yakalanarak çıkarıldıkları makamlarca tutuklanarak cezaevine konuldu.
Edirne Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan konuya ilişkin açıklama şöyle:
“Edirne İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgesinde emniyet,asayiş ve kamu düzeninin sağlanması, yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişileri tespit etmek, suç ve suçlu bağlantılarını ortaya çıkartarak faillerini yakalayarak adli mercilere teslim edilmesini sağlamak amacıyla çalışmalara hız kesmeden devam edilmektedir.
Bu kapsamda; Uzunköprü İlçe bölgesinde yasa dışı yollarla yurt dışına kaçmaya çalışan hakkında ‘Kasten Öldürme’ suçundan 20 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranma kaydı bulunan A.İ. isimli şahıs ile ‘Kasten Öldürme’ suçundan aranan 2 şahıs ve ‘uyuşturucu uyarıcı madde ticareti yapma veya sağlama’ suç kaydı bulunan 1 şahıs güvenlik güçlerince yakalanmış olup, yakalanan 4 Türk şahısın işlemlerinin tamamlanmasına müteakip çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.
Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde yaşaması, ilimizde asayiş ortamının sağlanması ve yasadışı faaliyeti olan kişi veya kişilerin yakalanarak adli makamlara teslim edilmesini sağlamak amacıyla titiz ve gayretli çalışmalarımıza gece gündüz demeden aralıksız olarak yine halkımızın desteği ile devam edilecektir.”
UYAP’LA 115 KİŞİ YAKALANDI
Edirne İl Jandarma Komutanlığınca,emniyet ve asayişin sağlanmasına,aranan şahısların yakalanarak adalete teslim edilmesine yönelik çalışmalara ara vermeden devam edildiği belirtilerek şöyle denildi:
“Bu kapsamda; ekiplerimiz tarafından son bir hafta içerisinde yapılan faaliyetler neticesinde; UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi) üzerinden haklarında arama kararı bulunan 115 şahıs yakalanmış ve adli makamlara sevk edilmiştir.
Emniyet ve asayişin sağlanmasına yönelik çalışmalara yine halkımızın desteği ile daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL