CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI ULUSA SESLENDİ!

17 Mayıs’tan beri “Kademeli Normalleşme” tedbirleri uygulanmaktaydı.Bugün sona eren kademeli normalleşme süreci sonrası bugün yapılan Kabine Toplantısı büyük önem arzediyordu   Toplantı 3 Saat 45 Dakika sürdü. 3 Saat 45..

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI SONRASI ULUSA SESLENDİ!

17 Mayıs’tan beri “Kademeli Normalleşme” tedbirleri uygulanmaktaydı.Bugün sona eren kademeli normalleşme süreci sonrası bugün yapılan Kabine Toplantısı büyük önem arzediyordu

 

Toplantı 3 Saat 45 Dakika sürdü.

3 Saat 45 Dakika süren Kabine toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan 84 Milyonun merakla beklediği Ulusa sesleniş konuşmasını gerçekleştirdi.

 

YENİ KARARLAR YARINDAN İTİBAREN BAŞLIYOR!

Ulusa seslenen Erdoğan gerek 84 Milyon için gerekse de salgın döneminde ağır yara alan esnaflar için bir dizi yeni müjde açıkladı.

Alınan yeni kararlar şöyle;

📍Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22 ile sabah 5 saatleri arasında uygulanmaya devam edilecek.

 

📍Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir.

 

📍Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir.

 

📍Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir.

 

📍Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00’e kadar paket servisini sürdürebilecek.Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir.”

 

📍Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek

 

📍Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır.

 

📍Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir.”

 

📍Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran’dan itibaren başlayabilecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL