Köşe Yazarlarımız Okuma Sayısı: 793

SELİM BEKAR YAZDI;ÇİÇEK EK BU ÇUKURLARA SAYIN AKBULUT!

Sevgili okurlarım  Basın, Milletin Sesi ,Kuvveti   Okulu ve rehberi olduğumuzu  o kadar  iyi biliyorlar ki tüm sıkıntılarını dile getirmekten çekinmiyorlar.   Biliyorlar ki;  anlattıklarını , söylediklerini  korkusuzca dile getiren sesleri..

SELİM BEKAR YAZDI;ÇİÇEK EK BU ÇUKURLARA SAYIN AKBULUT!

Sevgili okurlarım  Basın, Milletin Sesi ,Kuvveti   Okulu ve rehberi olduğumuzu  o kadar  iyi biliyorlar ki tüm sıkıntılarını dile getirmekten çekinmiyorlar.

 

Biliyorlar ki;  anlattıklarını , söylediklerini  korkusuzca dile getiren sesleri var. Gazetemizin editörü sevgili  Selen SERT  Pazartesi günü işe başladı. Gözlerinde ki kıvılcımı görüyorum. Azimli Geleceğin gazetecisi olacak. Nede olsa benim köylüm.

 

Selim Abim  sana nasıl anlatayım bilemiyorum. Daha işe yeni başladım. Köy yolları çok bozuk diyerek söze başladı.

 

“Çöpköy’den köye gidene kadar neler çektiğimizi kelimelerle anlatılmaz yaşanır.  Köşende  yazarmısın abim” dedi. Selen anlattıkça sanki o yollarda motorumla gidiyormuşum gibi hissettim.

 

Muhalefet İktidara  “128 milyar doları, 10 bin  dolar maaş alan siyasetçi kim?” Diye soruyor. bunları cevaplayan siyasetçi yok! Bakalım köylü vatandaşımızın yolları hakkında  SAYIN VALİM NEDRET AKBULUT  Kartel medyasına açıklama yapacakmı….

 

Yaz kış demeden MOTORUMLA  ŞEHİR İÇİ  VE KÖY YOLLARINA ÇIKIYORUM. GÖRDÜĞÜM MANZARA HEP AYNI BEYAAAA.al birini vur ötekisine ….

 

Bu nakaratı herkes bilir Gitmesem de görmesem de    o köy benim köyüm. Akrabalarım yaşıyor müsaade ederseniz Birazcık köyüme torpil geceyim.

 

Sayın Akbulut durmadan  köyünü ön plana çıkarıyor ya…. Bal ORMANINDAN.YOLLARINA BAL DÖKÜP KÖYLÜLERİ YALIYOR YA…

Gel Gör ki kendi köyü gibi bizim köyümüz şanslı değil. Bir yıldır çalmadık kapıları kalmadı.  Sonuç  BOL ÇUKURLU YOLLAR. ÇUKUR DİZİSİNİN FİNALİ GİBİ…

 

UZUNKÖPRÜ ÇÖPKÖY MAHALLESİ, YAĞMURCA KÖYÜ ARASI  DURUMU İÇLER ACISI.

 

 

Motorumla çukurlardan kaçarken dereye uçacaktım.. bir kez uçtuk salarlıda…minibüs, taksi, kamyon  traktör kullananlar nasıl kaçsın.  Soluğu sanayi sitesi ustalarında alıyorlar… üç lira kazanayım derken 10 lira zarar ediyorlar.. ama siyasetçi ağalarımız sanki yolların bozuk değilde asfal olduğunu anlatıyorlar.. kime sosyal medyadaki arkadaşlarına….

 

AKP’nin konuşan diline Yağmurca ve Karabürçeklı vatandaşlarımız sesleniyor. Eline bir gül al bozuk çukurlara dik. Güller açsın çukurlarda! Fotoğrafı da sosyal medyada paylaş. Belki birileri görür Gülleri sulamaya  gelir !!

AKP İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut’un her platformda söylediği gibi köy yolları şehir yollarından güzel. Sayın valim vatandaşı söylediği ile senin söylediğinin arsında uçurum kadar fark var……

Vatandaşlar  Akbulut’UN  2019 yılında yaptığı açıklamayı da hatırlatıyor.

‘’AKILDA KALMAZ SATIRDA KALIR’’

“Çöpköy, Süleymaniye, Çavuşlu Köyü yol ayrımına kadar olan 14 KM yolu yapıyoruz. Bizim stabilize yollarımız bile Uzunköprü Şehir içi yollarından iyi. Şehir içinden Köy yollarına girince rahatlıyoruz. İlçe merkezi yolları tam bir işkence, bıktık usandık. Belediye ne zaman eline kürek alıp yol yapıma başlayacak diye baka baka şaşı olduk. Şu taksici, minibüsçü arkadaşlar hayatınızdan memnun musunuz? Sizin memnuniyetiniz olsa da Köy yollarına çıkınca olur. Maşallah taksiler yollarda 100 km’nin üstünde hız yapıyorlar. Ufacık bir kasis olsa hemen aranıyoruz. Peki, Belediyeden neden şikâyetçi değilsiniz?” diye konuşmuştu.

Vatandaşlar, İl Genel Meclis Üyesi Akbulut’a seslenerek 2019 yılından sonra bu köy yollarından kaç kez geçtiniz..!   Siyasetçinin yapmadığını  gazeteci sağ olsun yapıyor… boşuna demiyoruz bizim sesimiz basın…

Şimdi sayın Nedret Valim  ister bu köy yollarına git. İster gül dik.. ne kaldı şunun şurasında sayılı gün gelir geçer…Kahvede misafirimiz olduğunda beyaz yapraklı defterimizi açarız…

 

28  Mayıs 2021 tarihinde Köprü Başında Tarihi Köprümüzde AK Parti İl Başkanı Belgin İBA Basın açıklaması yapmıştı. 10 gün içinde Köprümüz trafiğe kapanıyor.

8 Haziran 2021 tarihinde Yazı İşler Müdürümüz Fatih Karagöz,Muhabirimiz Esat Altıok ile köprümüze gittik. Araçlar vızır vızr maşallah. Acaba. Ben mi yanlış anladım. 10 günü..

Köprüde hareketlilik olmayınca Çiftlik köydeki yol çalışması başlamıştır.dedim. birde oraya gidelim.  Gittim gördüm.  Oradada bir çalışma yok. Havalar sıcak güneş gecer insanın başına biz en iyisimi son baharı bekleyelim.Bekleyen derviş muradına erermiş.

Çiftlik köye giderde köprüden ergeneye bakmadan olur mu. Muhtarımız İsmail Şencan ile 2009’da BİR RÖPARTAJ yapmıştık. Ardan gecen 11 yıl sonra değişen ne diye sorduğumda değişen hiçbir şey yok aynı kirlilik devam ediyor.çok daha yazacaktım ama köşe bu kadarını aldı. Pazartesi devam ederiz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL