Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 83

BAŞKAN MARTİN, 3 AYINI DEĞERLENDİRDİ

31 Mart mahalli idareler birliği seçimlerinde İYİ Parti’den Uzunköprü Belediye Başkanı seçilen Ediz Martin, çalışma ekibiyle birlikte geçtiğimiz gün ilçemiz yerel basın mensuplarına ilk üç ayını değerlendirdi. Cumhuriyet Park’da düzenlenen..

BAŞKAN MARTİN, 3 AYINI DEĞERLENDİRDİ

31 Mart mahalli idareler birliği seçimlerinde İYİ Parti’den Uzunköprü Belediye Başkanı seçilen Ediz Martin, çalışma ekibiyle birlikte geçtiğimiz gün ilçemiz yerel basın mensuplarına ilk üç ayını değerlendirdi.

Cumhuriyet Park’da düzenlenen değerlendirme toplantısında belediyenin mali durumundan, alınan taşınmaz satışı yetkisine kadar birçok konuya değindi.

 

“Bugün “parsel parsel satıyorlar” diye haykıranlar, hazırladıkları 2024 bütçesi içerisine 276 MİLYON 540 BİN TL’lik taşınmaz satışı geliri koyduklarını unutmasınlar!”

 

Üzerinde esinti düğün salonu bulunan taşınmaz için Temmuz ayı belediye meclisinde encümene satış yetkisi almasının ardından CHP ilçe başkanlığı ve Özlem Becan’dan yükselen tepkilere değinen Başkan Martin, bu iki kesimden yöneltilen eleştirileri ikiyüzlülükle bulduğunu söyledi.

 

“HAZIRLADIKLARI 2024 BÜTÇESİNDE 276 MİLYON TL’LİK TAŞINMAZ SATIŞI VAR!”

Belediye meclisinde söz konusu taşınmaz satışı için Özlem Becan’ın sosyal medya üzerinden kendisine yönelttiği “Ben size Uzunköprü’yü parsel parsel satacaklar demedim mi?” sözünü basın mensuplarının kendisine hatırlatması üzerine konuya dair açıklamalarda bulundu.

Yapılan eleştiriyi düzeysiz ve riyakarca bulduğunu belirten Başkan Martin, örnek olarak Özlem Becan’ın başkanlık döneminde hazırladığı 2024 bütçesini gösterdi.

Becan’ın başkanlığında hazırlanan ve Becan’ın bizzat el kaldırarak onay verdiği 648 Milyon TL’lik bütçede 276 Milyon 540 Bin TL’lik taşınmaz satışının yer aldığını ifade eden Başkan Ediz Martin; “Bugün “parsel parsel satıyorlar” diye yaygara koparanlar  2024 bütçesi içerisine yer alan taşınmaz satışı gelirleri koyduklarını unutmasınlar!” dedi.

“ONUN GÖZDEN ÇIKARDIĞI ESKİ TERMİNAL VE SANAYİ ALANLARIMIZI KURTARMAYA ÇALIŞIYORUZ!”

Geçmişten kalan borçlar yüzünden belediyemize 6. İcranın geldiğini belirterek sözlerini sürdüren Başkan Ediz Martin; “ Belediyemizin tek bir parça taşınmazını dahi satmak arzusunda değiliz. Satış yetkisini alırken dahi içimiz acıyor. Lakin icra memurları geçmiş dönemden kalan borçlar yüzünden 6. kez kapımızı çalmış durumda. Cumhuriyet mahallesinde yer alan eski terminal alanımız ve sanayi imarlı arsalarımız icra kanalıyla satış tehlikesi altında. bu arsaları icra satışından kurtarmak için üzülerekte olsa bazı kararlar almak zorundaydık ve aldık.

Meclisimizden bir adet arsamız için encümene satış yetkisi aldığımız gibi bazı kesimler yaygara koparmaya başladı. Koltukta otururken hazırladıkları 2024 bütçesinde 276 MİLYON 540 BİN TL’lik taşınmaz satışı geliri koymuş bu arkadaşlar. İşin aslı bu gün bizi “parsel parsel satıyorlar” cümlesi üzerinden hedef almaya çalışan kişi, aslında Uzunköprülülerden seçimde geçer not alıp görevine devam etmiş olsaymış, eski terminal alanı ve sanayi imarlı arsalarımız ne var ne yoksa satacakmış. 2024 bütçesinde bu söylediklerim ayen beyan ortada duruyor. Görev başındayken belediyeye gelen icra dosyaları için bu yerleri icra kananıyla satış için gösterdiklerini de hatırlatmak isterim. Hem Uzunköprü’nün geleceğini ipotek altına alacaksınız sonra bize laf söyleyeceksiniz. Biz önce ki dönem taşınmazları parsel parsel satılmak istenen, icra kapılarına düşürülen Uzunköprü Belediyemizi itilmiş olduğu mali karanlıktan kurtarmanın mücadelesini veriyoruz.” Diyerek sözlerini noktaladı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL