Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 223

ASLAN:UZUNKÖPRÜ’MÜZÜN TEK OKSİJEN DEPOSUDUR

Uzunköprü Kent Konseyi Başkanı Dr. Mehmet Akbal ve Yönetim Kurulu Üyeleri 10.02.2021 tarihinde Uzunköprü Ticaret Borsasını  ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan’a Uzunköprü Bülbül Korusu Dallık Mesire alanı ile..

ASLAN:UZUNKÖPRÜ’MÜZÜN TEK OKSİJEN DEPOSUDUR

Uzunköprü Kent Konseyi Başkanı Dr. Mehmet Akbal ve Yönetim Kurulu Üyeleri 10.02.2021 tarihinde Uzunköprü Ticaret Borsasını  ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan’a Uzunköprü Bülbül Korusu Dallık Mesire alanı ile ilgili güncel gelişmeler hakkında bilgiler verdiler.

Ziyaret ile ilgili değerlendirmede bulunan UZTB Yönetim Kurulu Başkanı Egemen Aslan “Özel Ağaçlandırma çalışmaları konusunun ülkemiz için faydalı olduğunu düşünüyorum bu ağaçlandırma sahaları sayesinde atıl, boş durumda bulunan topraklar verimli şekilde kullanılarak, ceviz, badem gibi katma değerli ürünler üretilerek bu ürünlerin ithalatında ülkemizin dışa bağımlılığını azaltılabilir ve verimli orman arazisi yüzölçümünü arttırılabilir Ancak İlçemizde on yıllardır süre gelen dallık etkinliklerine ev sahipliği yapan, eşsiz ağaç, hayvan ve bitki türleri ile Uzunköprü’nün ciğerleri olarak tabir edilen, büyük ve küçükbaş hayvancılığın otlak ihtiyacının karşılanmasına imkan veren Bülbül Koruluğunun, özel ağaçlandırma statüsünde kullanılmak amacıyla binlerce Meşe ağacının kesilerek yerine ceviz ve badem gibi gelir getirici çeşit ağaçlandırma yapılması ve olası orman hayatının tamamen tahrip edilerek doğal hayatın yok olması ihtimali bile korkunç bir şey. Dallık alanımız bizim kültürümüzdür, tarihimizdir, Bu alan Uzunköprü’müzün tek oksijen deposudur. Şahsım adına Bülbül Korusu Dallık Mesire alanının korunarak, Uzunköprü halkımızın kullanacağı mesire alanı, sosyal donatı alanları şeklinde Uzunköprü Halkının olarak kalmasını destekliyorum.” Dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL