Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 241

ASLAN,EKŞİ MAYALI EKMEĞİMİZ ÇOK TERCİH EDİLİYOR

Uzunköprü Atatürk Mahallesi Lise Caddesinde Aslan Fırın İşletmesi ve unlu Mamülleri Sahibi Şeref Aslan,Gazetemize Ekşi Maya ekmeği tarifini yaptı.   Aslan,Tarihte ilk defa Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede yaygın bir şekilde..

ASLAN,EKŞİ MAYALI EKMEĞİMİZ ÇOK  TERCİH EDİLİYOR

Uzunköprü Atatürk Mahallesi Lise Caddesinde Aslan Fırın İşletmesi ve unlu Mamülleri Sahibi Şeref Aslan,Gazetemize Ekşi Maya ekmeği tarifini yaptı.

 

Aslan,Tarihte ilk defa Mezopotamya olarak adlandırılan bölgede yaygın bir şekilde kullanımına rastlanan ekşi maya, zaman içinde Avrupa’ya ve diğer bölgelere ulaşıyor. Osmanlı döneminde de bir hayli revaçta olan ekşi maya kullanımı, günümüze kadar ulaşmış birçok geleneksel ekmeğin temel malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bugün hala lezzetiyle sofraların vazgeçilmez parçalarından biri olan ekşi mayalı ekmekler, fırın raflarımız da en çok ilgi gören ürünleri arasında yer alıyor. Ekşi mayalı ekmeklerin üretim süreci ise Pakmaya Ekşi Mayalı Ekmek Harçları sayesinde son derece pratik hale geliyor.

Sadece su ve tuz ilavesiyle ekmek yapımı için hazır hale gelen dengeli bir formüle sahip Pakmaya Ekşi Mayalı Ekmek Harçları, ilave maya kullanımı da gerektirmeden müşterilerimizin  beklentilerine uygun lezzete ulaşmasını sağlıyoruz.

6 Yıldır Uzunköprü Halkına Ekşi Mayalı Ekmeğimizi sunuyoruz.Uzunköprü Halkımız 6.yıldır sunduğumuz ekşi mayalı ekmeği çok beğeniyor ve tarifini istiyor.

Aslan Fırın İşletmesi ve Unlu Mamülleri olarak Bizleri tercih ettikleri için Teşekkürlerimi sunmayı bir borç sayıyorum.”Dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL