Edirne Haberleri Okuma Sayısı: 364

Adı üstünde KAPALI YÜZME HAVUZU…

Sol Parti Edirne İl Başkanı Zülküf Ateş ,gazetemize yaptığı yazılı açıklamada: Edirne’de Covid’e bağlı pandemi katlanarak artmaktadır. Edirne Hıfzıssıhha Kurulu kentimizde belirli tedbirler aldığını açıkladı. Lokantalar, kahveler, çay ocakları, nehir..

Adı üstünde KAPALI YÜZME HAVUZU…

Sol Parti Edirne İl Başkanı Zülküf Ateş ,gazetemize yaptığı yazılı açıklamada: Edirne’de Covid’e bağlı pandemi katlanarak artmaktadır. Edirne Hıfzıssıhha Kurulu kentimizde belirli tedbirler aldığını açıkladı. Lokantalar, kahveler, çay ocakları, nehir kenarları, parklar kapatıldı. Bütün bu tedbirler salgını engellemek için alındı. Doğru da bir karar.

 

Ancak bu hastalık sadece nehir kenarlarında, parklarda, ya da ev ziyaretlerinde bulaşmıyor.

 

Kamu ve özel işyerleri tam saat mesaiye devam ediyor. Normal çalışma şartlarında çalışıyorlar. Yemekhaneleri açık, servisler dolu, çalışma ekiplerinde bir azalma yok.  Bürolarda kalabalık bir oturma düzeni içerisinde, hem kendi aralarında hem de yurttaşlar ile temas halindeler.

 

Hele hele bir kurum var ki neden faaliyet yürütülür anlamakta zorluk çekiyoruz;“KAPALI YÜZME HAVUZU”.Buradan yetkililere sormak istiyoruz. Yüzme kursları yapılmazsa, yüzücüler antrenman yapmazsa,  nasıl bir zarar oluşuyor?

 

Adı üstünde KAPALI YÜZME HAVUZU…  Evlere oturmaya gitmeyin diyen, nehir kenarlarını kapatan sizler, orada en az 3 saat geçiren kursiyerleri, yüzücüleri, en az on saatini burada geçiren öğreticileri ve çalışanları salgın riskine karşı nasıl koruyorsunuz?

 

Sayın Vali, Edirne Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri; Covid-19 pandemisine karşı mücadele ediyormuş(!) gibi yapmayın, mücadele edin. Hastalığın bu kadar artmasının nedeni yapıyormuş(!) gibi yapmaktan kaynaklandığı bir gerçektir. Normale dönmek, esnafımızın dükkânlarını bir an önce açmasını istiyorsak samimiyet ve ciddiyetle mücadele etmeliyiz.

 

Sol Parti Edirne örgütü olarak sizleri görevlerinizi ciddiyet ve samimiyetle yapmaya davet ediyoruz. ‘’Açıklamasına yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL