Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 86

19 KÖYÜMÜZ GÜNEŞ ENERJİSİ İLE DAHA UCUZA İÇME SUYU KULLANACAK

Edirne Valisi Yunus Sezer, Hamidiye köyümüzde bulunan ve 19 köyümüzün içme suyu ihtiyacının karşılandığı tesiste incelemede bulundu. Terfili sistem ile 19 köye ulaştırılan içme suyunun GES sistemiyle birlikte daha ucuza..

19 KÖYÜMÜZ GÜNEŞ ENERJİSİ İLE DAHA UCUZA İÇME SUYU KULLANACAK

Edirne Valisi Yunus Sezer, Hamidiye köyümüzde bulunan ve 19 köyümüzün içme suyu ihtiyacının karşılandığı tesiste incelemede bulundu.

Terfili sistem ile 19 köye ulaştırılan içme suyunun GES sistemiyle birlikte daha ucuza köylere ulaşacağını dile getiren Vali Sezer, köylerde yaşayan vatandaşlarımızın içme suyu maliyetlerinin yüzde 90 oranında azalacağını belirtti.

İlimizdeki tüm terfili sistem içme suyu tesislerinde güneş enerji sistemlerinin kurulacağını aktaran Vali Sezer, 3 yılın sonunda yapılacak GES projeleri ile köyde yaşayan vatandaşlarımıza içme suyunun daha ucuza ulaştırılacağını söyledi.

 

60 projeden 50 tanesi tamamlandı

-2 bin dekar toprak, suyla buluştu

Edirne Valisi Yunus Sezer, Uzunköprü Karayayla köyünde kurulan ve 2 bin dekar toprağı suyla buluşturan sulama göletinde, incelemede bulundu.

Tarımsal üretim noktasında bulunan tüm alanların su ile buluşması için çalıştıklarını dile getiren Vali Sezer, belirlenen hedeflerin tamamlanacağını ve üretim yapılan tüm tarlaların su ile bulaşacağını söyledi.

İlimize, ilçemize, köyümüze hayırlı uğurlu olsun.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL