Spor Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 405

Uzunköprüspor BAL’a devam

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Covid-19 riskinin devam etmesi nedeniyle Bölgesel Amatör Lig’in yeni bir statü ve gruplandırma ile oynanmasını kararlaştırması üzerine Edirne’nin iki temsilcisinden Tuncaspor ligden çekilirken, Uzunköprüspor ise devam kararı..

Uzunköprüspor BAL’a devam

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Covid-19 riskinin devam etmesi nedeniyle Bölgesel Amatör Lig’in yeni bir statü ve gruplandırma ile oynanmasını kararlaştırması üzerine Edirne’nin iki temsilcisinden Tuncaspor ligden çekilirken, Uzunköprüspor ise devam kararı aldı.
Türkiye Futbol Federasyonu, Covid-19 riskinin devam etmesi nedeniyle bazı kulüplerin oynama haklarını kaybetmeden bu sezon oynamama taleplerini, bazı kulüplerin de sıkıştırılmış bir takvim ile ligin yeni bir statüyle oynatılması taleplerini dikkate alarak BAL’ın yeni bir statü ve gruplandırma ile oynanmasını kararlaştırması üzerine lige katılıp  katılmama konusunda kulüplere tanınan süre 21 Mayıs Cuma günü sona erecek.  Bu sezon lige katılmayarak 2021-2022 sezonunda lige katılmak isteyen kulüpler federasyonun resmi internet sitesinde yer alan birinci, bu sezon sıkıştırılmış bir takvim ve yeni bir statü ile lige katılmak isteyen kulüpler ise ikinci dilekçeyi en geç 21 Mayıs 2021 tarihine kadar Federasyona göndermeleri gerekiyor.
Tuncaspor Yönetim Kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu’nun konuya ilişkin açıklaması üzerine lige katılmayacaklarına ilişkin dilekçeyi sunarken, Uzunköprüspor Yönetim Kurulu ile yola devam kararı vererek yeni takvimi beklemeye başladı.
Tuncaspor ve Uzunköprüspor 17 Nisan’da startı verilerek 9 ayrı bölgede 52 grupta oynanacak BAL’da 5 takımlı 3. Bölge 2. Grup’ta mücadele edecekti.
Tuncaspor ve Uzunköprüspor’un grubunda Çanakkale’den Biga Adaspor, Bozcaadaspor ve Bigaspor bulunuyordu.
Trakya’nın diğer iki ili Kırklareli ve Tekirdağ’dan lige katılacak 3 takım ise Aydın’dan 3 takım ile 2. Bölge 6. Grup’ta mücadele edecekti. Grup şu takımlardan oluşuyordu: Lüleburgazspor (Kırklareli), Kapak-lıspor (Tekirdağ), Babaeskispor (Kırklareli) 1 Aydın Yıldızspor (Aydın), Vize Spor (Kırklareli), Kuşadasıspor (Aydın), Çerkezköy 1911 Doğan Spor (Tekirdağ), Çine Madranspor (Aydın),  Marmara Ereğlisi Belediye Spor (Tekirdağ)
Türkiye Futbol Federasyonu’nun BAL ile ilgili kararının ardından Trakya’daki bu takımlardan henüz Uzunköprüspor’un lige devam kararı aldığı konuşuluyor. Eğer, 21 Mayıs tarihine kadar bu takımlardan lige katılacak kulüp olmazsa BAL’da Edirne ve dolayısıyla Trakya’yı sadece Uzunköprüspor temsil etmiş olacak.
Bu arada Uzunköprüspor’un devam kararının ardından sarı-yeşilliler hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL