Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 53

TÜM KÖY YOLLARI SICAK ASFALT İLE BULUŞACAK

Bir dizi program dolayısıyla Uzunköprü ilçemizi Ziyaret eden  Edirne Valisi Yunus  Sezer , OSB yapım çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek Uzunköprü halkının yüreğine su serpti. Uzunköprü –..

TÜM KÖY YOLLARI SICAK ASFALT İLE BULUŞACAK

Bir dizi program dolayısıyla Uzunköprü ilçemizi Ziyaret eden  Edirne Valisi Yunus  Sezer , OSB yapım çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek Uzunköprü halkının yüreğine su serpti.

Uzunköprü – Hamitli arasında bulunan 18 kilometrelik yol sıcak asfalt ile buluşuyor. Yapılacak yol ile birlikte Edirne – Uzunköprü arası 20 kilometre kısalacak.

Edirne Valisi Yunus Sezer, İl Özel İdaresi tarafından yapılacak olan Uzunköprü – Hamitli arasındaki 18 kilometrelik yolun sıcak asfaltlama törenine katıldı. Törene Vali Sezer’in yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

“HEDEF SICAK ASFALT YAPILMAYAN HİÇBİR KÖYÜN KALMAMASI”

Edirne’ye hizmet etmeyi kendilerine görev edindiklerini dile getiren Vali Sezer, “Hedefimiz Edirne’de 3 yıl içerisinde sıcak asfalt yapılmayan hiçbir köyün kalmaması, tüm köylerimizi kaliteli ve güzel yollarla buluşturacağız. Bu yolumuzun tamamlanmasıyla birlikte Edirne’mizdeki sıcak asfaltlama çalışmamız 100 kilometreyi geçmiş olacak” dedi.

Vali Yunus Sezer, asfaltlama törenin ardından Hamitli köyünü ziyaret etti. Köydeki vatandaşlar ile sohbet eden Vali Sezer, daha sonra sıcak asfalt yapımı devam eden yol üzerinde bulunan bir eve misafir oldu.

BAŞKAN MARTİN’E ZİYARET

Vali Yunus Sezer, ardından Uzunköprü Belediyesi’ni ziyaret ederek, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Uzunköprü Belediye Başkanı olarak seçilen Ediz Martin’e görevinde başarılar diledi.

UZUNKÖPRÜ OSB’DE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Uzunköprü’de kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile ilgili de açıklamada bulunan Vali Sezer, OSB yapım çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade etti. Vali Sezer, ayrıca ilçeye yapılan yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

BAŞKAN ERTAŞ’A ZİYARET

Vali Yunus Sezer,  Kırcasalih Belediyesi’ni ziyaret ederek, Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Kırcasalih Belediye Başkanı olarak seçilen Samet Ertaş’a görevinde başarılar diledi.

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL