Köşe Yazarlarımız Okuma Sayısı: 93

SELİM BEKAR YAZDI:VATANDAŞ KAVGA DEĞİL HİZMET BEKLİYOR

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta vali Sezer Uzunköprü halkının işsizliğini  bitirecek OSB için söylediği sözleri umutlarını artmasına neden oldu. Valimizin üstüne basa basa söylediği “Sanayi kuruluşlarından Uzunköprü’ye çok fazla talep var…

SELİM BEKAR YAZDI:VATANDAŞ KAVGA DEĞİL HİZMET BEKLİYOR

Sevgili okurlarım, geçtiğimiz hafta vali Sezer Uzunköprü halkının işsizliğini  bitirecek OSB için söylediği sözleri umutlarını artmasına neden oldu.

Valimizin üstüne basa basa söylediği “Sanayi kuruluşlarından Uzunköprü’ye çok fazla talep var.

Buda göçün tersine dönebileceği göçün duracağının  müjdecisi oluyor.

 

Edirne Valisi Yunus Sezer, Uzunköprü’müze  kurulacak çevreye duyarlı organize sanayi bölgesinin (OSB) yapımına eylül ayında başlamayı hedeflediklerini söylediğinde  Uzunköprü’nün 80 yıllarındaki Edirne’nin yıldızı gömleğini tekrardan üzerine giyeceğinin müjdecisiydi gibi

 

 

Yıllardır Uzunköprü’müzün üzerinde dolaşan karabulutlar Sezer valimizin yüreklerimizi ısıtan açıklamalarıyla bu sözleri yazmama  vesile oluyor. başaracağız başaracağız  yeterki STK’larımız birlikte masaya yumruğunu vursun.

 

“Sanayi kuruluşlarından Uzunköprü’ye çok fazla talep var. Yeşil, yenilenebilir ve yenilikçi firmaları bölgeye istiyoruz. Daha çok ihracata yönelik ve katma değer oluşturacak firmaların burada fabrika yapmalarını sağlayacağız.

Köylerdeki gençlerimiz Çorlu, Çerkezköy ve Ergene tarafına çalışmaya gidiyor, köylerimiz boşalmış durumda. Organize sanayi bölgelerini gençlerin hem kendi memleketlerinde çalışmaları hem de boş zamanlarında tarımla uğraşmalarına imkan sağlamaları için yapıyoruz.

 

Sevgili Okurlarım, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akalın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet YILMAZ’ ın katılımlarıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen ‘’Edirne İş Dünyası Buluşması’’na katılım sağladığı  toplantıda ilçemizin 80’li yıllardaki sanayi ve ticaret hacmini dile getirerek osb projelerimizin ilçemiz açısından önemini kendilerine iletti ve desteklerini istedi.sadece osb’mi kömür Ocaklarının sorunlarını da dile getirdi.

 

Uzunköprü’nün gündemini meşgul eden konuların başında Belediye hacizleri ve geçmiş dönem belediye başkanı Özlem Becan’â Şehven yatırılan maaş.  Uzunköprü’nün başka sorunları  yokmuş gibi  3 aydır  bunları tartışıyoruz. Bu tartışma Uzunköprü halkını rahatsız ederken   İYİ Partili yönetici ve üyeleride yeter artık diyor.  dün işyerinde ziyaret edip konuştuğum abim aynen şunu söyledi  bu kavga bizi çok üzüyor. Ediz başkanda Özlem’de  Uzlaşmacı değil. nereye kadar bu kavga  devam edecek.

 

Esnaf abime şunu açık yüreklilikle söyledim.Sevgili büyüğüm yazdıklarını satır satır okuduğum  Yalçın Kapsız  abim 28 Mayıs 2024 tarihinde bir köşe kaleme almıştı okudun mu. Okumadıysan perşembe günü köşemde birkaç paragrafına yer vereceğim.

DEVR-İ SABIK YARATMAK

“Devr-i sâbık yaratmak”, iktidara gelen yönetimin, eski yönetimi ve icraatını hedef alarak sorgulaması ve yer yer kriminalize etmesi anlamına gelir.

Kelime anlamı “Eski Dönem” olan “Devr-i Sâbık”, Türk siyaset literatüründe genellikle “yaratmak” fiiliyle, eylemiyle birlikte kullanılır.

Devr-i Sabık Yaratmak!!!…

 

Devr-i Sabık yaratmak dedik buralara geldik.

Belediye Başkanımız önceki başkanı sorguluyor şimdilerde.

Hatalı yürüttüğünü düşündüğü başkanlık görevini ve bu görevi yürütürken yaptığı harcama ve tasarruflarını mercek altına almış görünüyor. Hatta, bunu afişler asarak yapıyor.

Sağduyulu hiçbir kişi -parti ayrımı olmaksızın- yanlışın arkasında durmaz. Dolayısıyla ben de durmam. Yanlış bir iş, “Kamu görevini kötüye kullanma” neticesi yaratmış bir eylem varsa hakkedenler cezalarını çekmelidirler.

Ancak; olayın maksadı “Devr-i Sabık” yaratma ülküsüne dönüşmemelidir.

İleride bu bayrağı taşıyacak, başta yeni başkanımız olarak “Bizzat Kendisi” olmak üzere şimdiki ve ilerideki müstakbel Belediye Başkanlarına ucu dokunacak ve onların özgür iradeleriyle hareket edebilme misyonlarını olumsuz etkileyebilecek boyutlara varmamasını umarak yazımızı sonlandırıyoruz.

Değerli esnaf abimi bu açıklama tatmin eder.

 

Ekonomi Köşe yazarımızda bugün köşesinde yine bütçe konusuna değindi. Geçtiğimiz günlerde yerel basın temsilcileriyle bir araya gelen başkan Martin.Özlem Becan’ın açıklamalarına cevap verdi. Belediyenin mali durumu hakkında da açıklamada bulundu. Hür gazete  her yıl bütçe hakkında sizleri doğru şekilde bilgilendiriyor. Özlem Becan en iyi bütçe yönetimi gerçekleştiriyor diye yazdık. yazdıklarımızın arkasındayız.  dedim ya. Ekonomi yazarımız işkembeden atmıyor. Her yıl belediye sitesinden yayımlanan faaliyet raporlarına göre analizini yapıyor. Bugün ki köşesine tane tane okuyun.

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL