Köşe Yazarlarımız Okuma Sayısı: 371

SELİM BEKAR YAZDI;”SANDIKTA HELALLEŞELİM!”

Sevgili Okurlarım, 29 Nisan’da başlayan ‘tam kapanma’ uygulamasının bitmesine sayılı günler kala gözler pazartesi günü gerçekleşecek olan kabine toplantısına çevrilmişti. Kabine Toplantısını beklemeden 16 Mayıs 2021 Pazar günü İçişleri Bakanlığını..

SELİM BEKAR YAZDI;”SANDIKTA HELALLEŞELİM!”

Sevgili Okurlarım,

29 Nisan’da başlayan ‘tam kapanma’ uygulamasının bitmesine sayılı günler kala gözler pazartesi günü gerçekleşecek olan kabine toplantısına çevrilmişti.

Kabine Toplantısını beklemeden 16 Mayıs 2021 Pazar günü İçişleri Bakanlığını ‘Kontrollü Normalleşme’ Genelgesini 81 il Valiliğine gönderdi.Demek ki kararlar önceden alınıyormuş.

Tüm detayları yazmaya kalksam  köşem almaz. Genelgenin dikkat çeken   Aşılı 65 yaş üstü haftaiçi sabah 05:00 akşam 21:00 arası sokağa çıkabilecekken, aşısız 65 yaş üstü sabah 10:00 öğlen 14:00 arası sokağa çıkabilecek olması.

Bu aşılı aşısız muhabbeti zaten oldukça can sıkıcı bir yere gitmeye başladı hele ki “sarı maske” faciasından sonra o yüzden bu konuyu derinleştirmeyeceğim 65 yaş üstü aşılı da aşısız da bizim İNSANIMIZDIR!

Asıl mesele şu.

65 yaş üstü bir kişiyi iki doz aşı vurulmuş mu vurulmamış mı nasıl kontrol edeceksiniz?

Ellerine karne mi tutuşturacaksınız?

Çalışma izin belgesini bile doğru düzgün becerememişken, aşılama sırasında ilkel ülkeler ile yarışırken, şimdi bu konuyu nasıl ayırt edeceksiniz gerçekten merakla bekliyorum.

 

Ey gidi eski bayramlar demediğimiz bir bayram özlemi ile yanıyoruz. 3. bayramdır  sevdiklerimizle kucaklaşmadan geçirdik. Acıda olsa gerçek. Gerçekler bazen bizleri üzse de düşünmemizi sağlıyor.nerde yanlış yapıyoruz.

 

Sosyal medya hesaplarımızdan, Telefonlarımızdan yakınlarımızla konuşmalarımızda  bu çektiklerimizin  nedenlerin başında özgür hayatımıza   kavuşmak için olduğunun altını çizdik.

 

özgürlüğümüzün kıymetini anladık.

 

Askerlikten terhis olacağımız  gün için  yılları,ayları , günleri saatleri sayar defterimizdeki günleri karalardık. terhis olup biran önce sevdiklerimize kavuşmak , özgürlüğümüzü doya doya yaşamak için.

 

Sevgili okurlarım,Acı olsa da gerçek,  Gerçekler acıda olsa konuşmak gerekir.”Sus  sus nereye kadar..!

Ankara Kahveciler ve Esnaf Odası Başkanı İsa Güven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz” sözlerine yanıt verdi. “14 ay bizi idare edemediniz, haklarımızı helal etmiyoruz”dedi.

17 gün tv’leri izledik. siyasilerin açıklamalarını dinledik.halkın gündemi işsizlik, yoksulluk, zamlar ,

Siyasetin  gündemi helallik. Halkımızdan Helallik isteniyor.  Kahveci esnafı gibi bende hakkımı helal etmiyorum.

16 aydır gazetede   gece gündüz demeden pandemide çalışıyorum. Bir aşı vuramadılar. Sarı basın kartı olacakmış! Bu gazete 13 yıldır hafta 2.kez yayınlanıyor. Cumhurbaşkanlığı iletişim Başkanlığına basıma girdiği gibi gönderiliyor.Devletine gazeteci olarak vergisini ,sigortasını ödüyor. Aşı denince sarı basın kartın olmalı vay  vay ah birde bizleri temsil eden  gazete dernekleri var. bir kez olsun haftalık gazetelerde çalışan emekçilere aşı vurulması için bir beyanatlarını göremedim. varsa yoksa sarı basın kartlı üyeleri.

Maskemin üzerine şöyle yazmayı düşünüyorum”Aşısızım Zarar verebilirim” Acaba benim hakkımda ne derler!” Kendini rezil ediyor”.Güzel ülkem içinde Türkiye’de turizm personelleri, turistlerin kaygılarını azaltmak amacıyla “Ben aşılandım.” yazan maskeyle dolaşanları görünce  Başka devletler aynısını diyecektir.

Helalleşme ortaya atılınca Telefonlarım susmadı. konu Hakkında ne düşünüyorsun Selim bey. ben düz adamım öyle böyle dolambaçlı dolanarak söylemem.  ”Siyasetçilerle helalleşmeyi sandıkta yaparım.Vatandaş olarak seçime daha 2 yıl olduğunu biliyorum.bir gazeteci gözü ile baktığımda halkın sabırsızlıkla sandığı beklediğini rahatça söyleyebilirim. Vatandaş  ve gazeteci olarak  Siyasilere sesleniyorum. Koyun bu pazar sandığı halkın karşısına  sandıkta helalleşelim.neden kaçıyorsunuz.Bu halk sizden memnunsa 18 yıldır olduğu gibi bu günde sizi destekler.

14 Mayıs 2021 günü Halk TV ekranlarında Serhan Asker’in sunduğu; sanat, kültür ve insana odaklı Edirne’mizin tanıtıldığı  “Görkemli Hatıralar” programını canlı yayını izledim. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Şehre ne kadar hakim olduğunu anlattığı konularda gösterdi.Bilmediğimiz bir çok konuya da açıklık getirdi.Lozan Anlaşmasında Rahmetli İnönü’nün Karaağacı nasıl Türk topraklarına kattığını anlatınca  bir kez daha saygı ve minnetle andım.Anmayanlar tarihi bir okusunlar sonra laf ebeliği yapsınlar.

Sevgili Okurlarım, Tarihi Uzunköprü  Köprümüzün restorasyonu A bugün, A yarın başlayacak.AK Parti İl Başkanı Belgin İba 2020 Aralık Ayında tarihi Muradiye Camii için müjde vermişti. restorasyona başlıyoruz.MHP İl başkanı Zakir Tercan Gazetemizi ziyaret ettiğinde Muradiye camiimizin içler acısı durumunu kendisine aktarmıştım. Söz vermişti takipçisi olacağım diye. Bayram namazı için giden vatandaşlarımız gördüler ki camiimiz yıkılmaya devam ediyor. Tarihi mirasımıza sahip çıkan yok. müjde dersen Ak Parti’de bol.say say bitmez.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL