Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 43

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik ücretlerine ilişkin bilgilendirme açıklaması yaptı. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı haziran ayı enflasyon verileriyle birlikte bedelli askerlik ücreti 182 bin 609 liradan 217 bin 852..

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN BEDELLİ ASKERLİK AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerlik ücretlerine ilişkin bilgilendirme açıklaması yaptı.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı haziran ayı enflasyon verileriyle birlikte bedelli askerlik ücreti 182 bin 609 liradan 217 bin 852 TL’ye çıkmış oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan da bedelli askerlik ücretlerine ilişkin açıklama bekleniyordu.

Milli Savunma Bakanlığı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, bakanlıkta düzenlediği basın bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulundu.

Bedelli askerlik ücreti ile ilgili konuşan Tuğamiral Aktürk, bedelli askerlik tutarının, daha önce yapılan düzenleme ile memur maaş katsayısındaki artış oranına sabitlendiğini ve miktar konusundaki belirsizliğin ortadan kaldırıldığını ifade etti.

Aktürk, “Hazine ve Maliye Bakanlığınca 2024 yılı ikinci altı ayı için bedelli askerlik tutarına ilişkin bilgilendirme ‘Mali ve Sosyal Haklar’ genelgesi yayınlandıktan sonra yapılacaktır” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL