Uzunköprü Haberleri Okuma Sayısı: 582

MATEMATİĞİ SEVDİREN PROJE DEVAM EDİYOR

‘Matematiği Sanatla Öğreniyorum’ adlı e-Twinning projesinde öğrenciler, Matematik konularını oyun, müzik, resim, hikaye ve dramayla öğreniyor. Kırklareli’de bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü e-Twinning İl Koordinatörlüğü desteği ile webinar düzenlendi…

MATEMATİĞİ SEVDİREN PROJE DEVAM EDİYOR

‘Matematiği Sanatla Öğreniyorum’ adlı e-Twinning projesinde öğrenciler, Matematik konularını oyun, müzik, resim, hikaye ve dramayla öğreniyor.
Kırklareli’de bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğü e-Twinning İl Koordinatörlüğü desteği ile webinar düzenlendi.
Projede yer alan Kocasinan İlkokulu öğretmeni Emine Gürtoprak Özdilek: “152 öğretmen, öğrenci ve katılımcı ile “Matematiği Sanatla Öğreniyorum” projemizin Şubat ayı ‘Matematiği Resimle Öğreniyorum’ etkinliğimizi hemşerim Ressam Emrah Tunaboylu ile gerçekleştirdik. Başta İl Koordinatörümüz Aysun Sevim, projeye girmemde teşvik ve destekçi olan Kocasinan İlkokulu Müdürümüz Ziynet Özatar, projede aynı okuldan destekçim Şenay Pehlivanoğulları,

Kurucular Dinar Yılmaz ve Özden Keskin ile proje arkadaşlarım Satı Samut, Zeynep Doğan, Gürem Kaçar, Nursel Kaya Gülay,Banu Final, Şenay Pehlivanoğlu, Osman Nur Güngör, Yegane Ramazanova, Barbara Bartnik ve Renee Lambermont”a birlikte çalışmak güzel ve iyi ki birlikteyiz, teşekkürler dedi.

beni emeklilik jübile öncesi e-Twinningçi olarak yetiştiren Hamza Evmez ile destekçim Banu Final öğretmenim ile tüm proje arkadaşlarıma, projemiz webinarına katılan Büşra Yaşa öğretmenime sonsuz minnettarım.

Ressam Emrah Tunaboylu,(UZUNKÖPRÜLÜ) miniklerimizin sorularını harika bir sunumun ardından zevkle cevaplayıp, etkinlik sonunda ödevlendirdiği çalışmalarını da ekrandan değerlendirerek çocukları mutlu etti. Öğrencilerimiz üretirken öğreniyor, öğrendikçe yeni fikirler geliştirerek sunum hazırlıyor ve arkadaşları ile paylaşarak akran öğrenimini gerçekleştiriyorlar.” dedi.
Özdilek ayrıca: “Matematiği sanata, sanatı matematiğe misafir eden bu projeyi, her öğretmen bir öğretim yöntemi olarak kullanıp öğrencilerin matematiğin başrol oyuncusu olmasına fırsat vermelidir” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL