Uncategorized Okuma Sayısı: 570

BAŞKAN BECAN:SALGINDAN ETKİLENMEYEN TEK BİR MESLEK GRUBU, BİR TEK YURTTAŞIMIZ YOK. HERKES KAYGILI, HERKES ENDİŞELİ, TEDİRGİN.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: Bir süredir sosyal medya anılarımda senesini dolduran korona virüs mücadelesi fotoğrafları ile karşılaşıyorum ne yazık ki. Bir yıldan fazla bir..

BAŞKAN BECAN:SALGINDAN ETKİLENMEYEN TEK BİR MESLEK GRUBU, BİR TEK YURTTAŞIMIZ YOK. HERKES KAYGILI, HERKES ENDİŞELİ, TEDİRGİN.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda: Bir süredir sosyal medya anılarımda senesini dolduran korona virüs mücadelesi fotoğrafları ile karşılaşıyorum ne yazık ki.

Bir yıldan fazla bir süredir #AilemUzunköprüm ile birlikte korona virüse karşı mücadele ediyoruz. Bu süre zarfında ilk günden bu yana aynı özveri ile çalışan tüm personelime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Süreç hepimiz için zor evet ve hatta şu anda belediyemizde onlarca vaka, onlarca temaslı emekçimiz var. Birçok personelimiz ya hastanede ya yurtta ya da evde karantina altındalar.

Bazı birimlerimiz tamamen kapandı. Tüm Uzunköprülü vatandaşlarıma içerisinden geçtiğimiz bu zor günlerde bizlere gösterdikleri anlayış için çok teşekkür ederim.

 

Virüsle mücadelede sadece biz değil, tüm Türkiye’de #halkınbelediyeleri olarak vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya, mücadele etmeye devam edeceğiz.

Fakat her ne kadar asıl muhatapları tarafından görmezden gelinse de, şu an ülkemizde daha büyük bir mücadele var.

Evine ekmek götürme ve hayatta kalma mücadelesi…

Ekmek teknesinin kapısına aylardır kilit vurulmuş kahvehanecilerin, pazarcı esnafının, masaları toplu duran lokantacıların, aracını aylardır yerinden kıpırdatmayan servis şoförlerinin, kuaförler ve berberlerin mücadelesi var. Düğün salonlarının, organizasyon şirketlerinin, müzisyenlerin mücadelesi var. Emekçilerin mücadelesi, okula gidemeyen çocukların, öğretmenlerin mücadelesi var. Bizim canımız için canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarının mücadelesi var.

 

Salgından etkilenmeyen tek bir meslek grubu, bir tek yurttaşımız yok. Herkes kaygılı, herkes endişeli, tedirgin.

Herkesin tüm bu mücadelesine tüm bu fedakarlığına karşı uçuyoruz, şahlanıyoruz masalları ha bir de yastık altındaki altınları bozdurun tembihi.

Gerçekten hayret etmemek mümkün değil.

Siz dolu salonlarınızı gözümüzün içine sokmaya çalışıyorsunuz ama biz esnafın ekmek teknelerinin lebaleb dolmasını istiyoruz. Emekçinin, işçinin alışveriş filesinin, sofrasının lebaleb dolmasını istiyoruz. Çocuklarımızın okul bahçelerini, sınıfları lebaleb dondurmasını istiyoruz.’’Paylaşımına Yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL